Lengua Castellana y Literatura

CONTACTO CON EL DEPARTAMENTO: plahoz@iesvaldespartera.com

►MIEMBROS DEL DEPARTAMENTO. Curso 2019-20 (orden alfabético)

  • Ana Arribas (aarribas@iesvaldespartera.com) . Profesora de 1º ESO E, 1º ESO G, 4º ESO A, 4º ESO F,  2º Bach. B. Atención a familias telemática.
  • Cristina Bartolomé (cbartolome@iesvaldespartera.com) .Tutora de 2º Bach. A. Profesora de 1º ESO F, 2º ESO G, 2º Bach. A, 2º Bach. C . Atención a familias telemática (previa cita).
  • Pilar Calvo (pcalvo@iesvaldespartera.com) . Profesora de 2º ESO A, 2º ESO B, 4º ESO C, 4º ESO G (Aplicadas), 4º ESO G (Agrupado) . Atención a familias telemática.
  • Pilar Lahoz (plahoz@iesvaldespartera.com) . Jefa de Departamento. Profesora de 1º ESO A, 3º ESO A, 3º ESO C, 3º ESO D, Atención a familias telemática.
  • Ignacio Mainer (imainer@iesvaldespartera.com) . Tutor de 2º C. Profesor de 1º ESO C, 1º ESO E, 1º ESO D, 2º ESO C, 2º ESO F, Taller de Lengua 1º ESO.  Atención a familias telemática.
  • Olga Matilla (omatilla@iesvaldespartera.com) . Tutora 1º PAI.Profesora de 1º PAI, 2º ESO D, 2º ESO E, Taller de Lengua 1º PAI, Taller de Lengua 2º ESO Atención a familias telemática (previa cita).
  • Ana Moracho (amoracho@iesvaldespartera.com) . Profesora de 4º ESO B, 4º ESO D, 4º ESO E, 1º Bach. A, 1º Bach. B,. Taller 3º ESO. Atención a familias telemática.
  • Esther Ortas (eortas@iesvaldespartera.com) . Tutora de 3º ESO E. Profesora 3º ESO E, 1º Bach. Literatura Universal, 1º Bach. Oratoria, 1º Bach. C, 1º Bach D.  Atención a familias telemática (previa cita).
  • Miriam Palacios (mpalacios@iesvaldespartera.com) . Tutora de 1º ESO B. Profesora de 2º ESO H, 3º ESO B;  profesora de Francés. . Atención a familias telemática (previa cita)

►DOCUMENTOS correspondientes al presente curso 2019-20. (SIN ACTUALIZAR PARA 2020-2021)

 

►BLOGS, AULAS VIRTUALES Y REPOSITORIOS DE MATERIALES Y RECURSOS:   (SIN ACTUALIZAR PARA 2020-2021)

Materiales y recursos para Lengua Castellana y Literatura de 2º ESO (repositorio de Esther Ortas para los alumnos de 2º ESO D, E).

Nuestras palabras de pape (blog de Pilar Lahoz para alumnos de 2ºESO A, B, C)