Lengua Castellana y Literatura

►MIEMBROS DEL DEPARTAMENTO. Curso 2019-20 (orden alfabético)

  • Ana Arribas (aarribas@iesvaldespartera.com) .Tutora de 4º ESO A. Profesora de 4º A, 4ºC, 2º Bach. A, 2º Bach. B. Atención a familias: por determinar.
  • Cristina Bartolomé (cbartolome@iesvaldespartera.com) .Tutora de 4º ESO B. Profesora de 1º ESO A, 1º ESO B, 4º ESO B, 4º ESO D . Atención a familias: martes 4ª hora (previa cita).
  • Pilar Calvo (pcalvo@iesvaldespartera.com) .Tutora de pendientes. Profesora de 3º ESO B, 3º ESO C, 3º ESO F, 1º Bach.A, Taller de Lengua 2º ESO, Taller de Lengua 3º ESO. Atención a familias: miércoles 3ª hora (previa cita).
  • Pilar Lahoz (plahoz@iesvaldespartera.com) . Jefa de Departamento. Profesora de 2º ESO A, 2º ESO B, 2º ESO C. Atención a familias: a convenir a través del correo electrónico.
  • Ignacio Mainer (imainer@iesvaldespartera.com) . Tutor de 1º C. Profesor de 1º ESO C, 1º ESO E, 1º ESO F, 1º ESO G. Oratoria en 1º Bach. Atención a familias: por determinar.
  • Olga Matilla (omatilla@iesvaldespartera.com) . Tutora 1º PAI.Profesora de 1º PAI, 1º ESO D, 4º ESO F Aplicadas, Taller de Lengua 1º PAI. Atención a familias: viernes 4ª hora (previa cita).
  • Ana Moracho (amoracho@iesvaldespartera.com) . Profesora de 3º ESO A, 3º ESO D, 3º ESO E, 1º Bach. B, 1º Bach. C. Atención a familias: por determinar.
  • Esther Ortas (eortas@iesvaldespartera.com) . Tutora de 2º ESO E. Profesora de 2º ESO D, 2º ESO E, 1º Bach. Literatura Universal, 1º Bach. Oratoria. Atención a familias: miércoles 2ª hora (previa cita).
  • Arancha Rivas (arivas@iesvaldespartera.com) . Tutora de 4º E. Profesora de 4º ESO E, 4º ESO F Curr. Agrupado, Taller de Lengua 1º ESO. Atención a familias: miércoles 3ª hora (previa cita)

►DOCUMENTOS correspondientes al presente curso 2019-20.

 

►BLOGS, AULAS VIRTUALES Y REPOSITORIOS DE MATERIALES Y RECURSOS:   

Materiales y recursos para Lengua Castellana y Literatura de 2º ESO (repositorio de Esther Ortas para los alumnos de 2º ESO D, E).

Nuestras palabras de pape (blog de Pilar Lahoz para alumnos de 2ºESO A, B, C)